
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 2.794 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.7 mm |
| Min Thickness | 2.3 mm |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15370
Ext.Price$0.15370
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15370 | $0.15370 |
| 10 | $0.13749 | $1.37490 |
| 50 | $0.12298 | $6.14900 |
| 100 | $0.10768 | $10.76800 |
| 500 | $0.09428 | $47.14000 |
| 1000 | $0.09047 | $90.47000 |
| 3000 | $0.08681 | $260.43000 |
| 5000 | $0.08330 | $416.50000 |
